• Kategorie
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Producenci
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Produkty
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     Niestety ten produkt nie jest dłużej dostępny.

     Olejek do masażu krocza Weleda

     Dostępność: W magazynie
     SKU: 179976
     82,16 zł
     117,37 zł

     Każda kobieta w ciąży robi wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do porodu. Bardzo pomocny w tym czasie okazuje się być olejek do masażu miejsc intymnych marki Weleda. Produkt przeznaczony dla kobiet w ciąży został opracowany z pomocą położnych i farmaceutów po to, aby zaspokoić szczególne potrzeby przyszłej mamy. Olejek Weleda zawiera wysokiej jakości składniki naturalne i jest bardzo dobrze tolerowany.

     Pielęgnacyjny olejek do masażu miejsc intymnych dla kobiet w ciąży

     Weleda olejek do masażu krocza to produkt, który odgrywa istotną rolę w przygotowaniach do rozwiązania. Systematyczny masaż olejkiem poprawia ukrwienie, zwiększa i wzmacnia elastyczność tkanek krocza, a jednocześnie podnosi zdolność skóry do rozciągania się. Dzięki temu zmniejsza ryzyko pęknięcia krocza podczas porodu, jak również eliminuje konieczność wykonywania nacięcia chirurgicznego.

     Olejek Weleda jest kosmetykiem naturalnym i bardzo łagodnym. W swoim składzie zawiera m.in. olejek migdałowy bogaty w witaminę E, olejek z kiełków pszenicy i przyjazne dla skóry miejsc intymnych olejki eteryczne. Produkt przeznaczony do stosowania od 34 tygodnia ciąży. Jeśli nie jesteś pewna czy możesz sięgnąć po olejek do masażu miejsc intymnych, skonsultuj się ze swoim lekarzem lub położną.

     Weleda olejek do masażu krocza – instrukcja

     Olejek do masażu krocza Weleda należy stosować 3-4 razy w tygodniu. Najlepiej tuż po zażyciu ciepłej kąpieli. Sam masaż olejkiem Weleda powinien trwać od 5 do 10 minut. Należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do masażu, a zwłaszcza o higienie dłoni i miejsc intymnych oraz opróżnieniu pęcherza.

     Jak wykonać masaż?
     1. Na początek postaraj się rozluźnić i stań lub usiądź w najbardziej komfortowej dla siebie pozycji.
     2. Sięgnij po olejek do masażu krocza Weleda i niewielką jego ilość nałóż na kciuk oraz palec wskazujący.
     3. Masuj skórę pomiędzy pochwą a odbytem w taki sposób, który nie sprawi Ci dyskomfortu, a przede wszystkim bólu.
     4. Stopniowo zwiększaj siłę nacisku.
     5. Bardzo ważne jest, aby podczas masażu krocza nie ograniczać się tylko do zewnętrznych partii, ale także zająć się okolicą wejścia do pochwy, bo właśnie to miejsce jest najbardziej nadwyrężane podczas porodu. Dlatego też w momencie, kiedy skończysz masaż zewnętrzny wprowadź naoliwiony palec do pochwy i zacznij delikatnie masować wewnętrzne jej ściany ruchami półkolistymi, rytmicznie rozciągając tkanki w kierunku odbytu.
     6. Po zakończeniu masażu, resztki olejku zmyj ciepłą wodą.

     Olejek do masażu miejsc intymnych należy stosować regularnie od 34 tygodnia ciąży.

     Instrukcja masażu:

     Masaż miejsc intymnych należy przeprowadzać 3-4 razy w tygodniu (średnio co drugi dzień) i powinien on trwać każdorazowo od 5 do 10 minut. Przed rozpoczęciem masażu należy pamiętać o skorzystaniu z toalety oraz dokładnej higienie miejsc intymnych oraz dłoni, zwracając szczególną uwagę na przestrzenie pod paznokciami.

     A) MASAŻ ROZLUŹNIAJĄCY 

     Należy przyjąć wygodną pozycję - leżącą bądź stojącą np. z jedną nogą wspartą na krawędzi wanny - rozluźnić się i rozgrzać w dłoniach odpowiednią ilość olejku. Nanieść olejek na kciuk i palec wskazujący i rozprowadzić go okrężnymi ruchami w strefie pomiędzy pochwą a odbytem. Obszar ten należy masować okrężnie w kierunku wahadłowym przypominającym ruch wskazówek zegara między godziną 3 i 9, stopniowo zwiększając siłę nacisku.

     B) MASAŻ ROZCIĄGAJĄCY

     Kolejnym etapem masażu jest wprowadzenie kciuka do pochwy i rytmiczne rozciąganie tkanek w kierunku odbytu. Następnie należy przesuwać rytmicznie kciuk, lekko uciskając ścianki pochwy, wykonując ruchy w kierunku wahadłowym przypominającym ruch wskazówek zegara między godziną 3 a 9.

     Okolicę krocza należy masować do momentu, gdy pojawi się uczucie delikatnego mrowienia. Po zakończeniu masażu resztki olejku z okolicy krocza należy zmyć ciepłą wodą.

     Z każdym masażem tkanka okolicy krocza i otaczające ją mięśnie będą ulegać rozciągnięciu, czemu powinno towarzyszyć uczucie miękkości i rozluźnienia.

     U kobiet ze skłonnością do przedwczesnych skurczów porodowych należy zaprzestać masażu. W razie wątpliwości należy skonsultować się z położną lub lekarzem.

     Pojemność: 50 ml

     Skład: olej migdałowy, olej z kiełków pszenicy, zapach*, limonen*, linalol*, cytronelol*, geraniol*, cytral*, eugenol*.

     Skład INCI: Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Fragrance (Parfum)*, Limonene*, Linalool*, Citronellol*, Geraniol*, Citral*, Eugenol*.

     * z naturalnych olejków eterycznych

     Informacje dodatkowe: Certyfikowany kosmetyk naturalny, z częściową zawartością składników pochodzących z upraw organicznych (NaTrue*). Nie zawiera surowców na bazie olejów mineralnych, składników pochodzących z martwych zwierząt, syntetycznych środków barwiących, zapachowych czy konserwujących. Nie testowany na zwierzętach. Produkt wegański.

     Producent: WELEDA AG, Szwajcaria. Wyprodukowano w: D-Schwäbisch Gmünd, Niemcy

      

     Wyślij wiadomość
     GrandNode- Powered by nopCommerce
     back to top
     Filtry