• Kategorie
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Producenci
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Produkty
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.
     Zdjęcie dla posta Jak wybrać kubeczek menstruacyjny?

     Jak wybrać kubeczek menstruacyjny?

     Długość

     Powinna zależeć od wysokości szyjki macicy. Aby ją ustalić najprościej poprosić o pomoc ginekologa, ale możesz to też zrobić sama na zasadzie badania palpacyjnego. Różne kubeczki mogą posiadać różne zakończenia, takie jak pętelka, kulka czy łodyżka. Najpowszechniejsza jest ta ostatnia. W kubeczkach uniwersalnych istnieje możliwość jej skrócenia, co pozwala dopasować długość indywidualnie do wysokości szyjki macicy i komfortowo korzystać z kubeczka.

     Średnica

     Wybór odpowiedniej średnicy kubeczka menstruacyjnego zależy od:

     • wieku – im starsza kobieta, tym większa średnica (dla kobiet po 30 roku życia poleca się kubeczki o średnicy powyżej 40mm)
     • aktywności seksualnej – u dziewic sprawdzą się kubeczki o mniejszej średnicy (do 42mm)
     • aktywności fizycznej – silne mięśnie dna miednicy pozwalają na komfortowe stosowanie kubeczka o mniejszej średnicy
     • liczby porodów – im kobieta ma ich za sobą więcej, tym większa powinna być średnica kubeczka (dla mam rodzących siłami natury poleca się kubeczki o średnicy powyżej 43 mm)

     Pojemność

     Zasadniczo powinna wynikać z wymiarów. Dobierając produkt lepiej kierować się bezpośrednio wymiarami, gdyż zapewni to komfort użytkowania. Zakup większego rozmiaru tylko ze względu na większą pojemność kubeczka może powodować dyskomfort podczas użytkowania.

     Twardość

     Miękki kubeczek menstruacyjny to dobry wybór dla kobiet z wrażliwą pochwą oraz ze skłonnością do chorób układu moczowego czy hemoroidów. Takie kubeczki produkuje m.in. Intimina. Sprawdzi się także u Pań z ograniczoną sprawnością manualną (łatwiej jest go zaaplikować i wyjąć) oraz stroniących od aktywności fizycznej. Odpowiedni przy stosowaniu spirali.

     Twardy kubeczek będzie odpowiedni dla kobiet, u których aktywność fizyczna angażująca mięśnie dna miednicy jest wysoka (np. jazda konna, joga, pilates, pole dancing). W uprawianiu innych dyscyplin sportowych najlepiej sprawdzi się kubeczek o średniej twardości, np. od Lunette.

     Kształt

     Pomimo że klasyczne kształty kubeczków uznaje się za najbardziej komfortowe, dostępne są również kubeczki o niestandardowych kształtach, np. kubeczek menstruacyjny Ziggy Cup marki Intimina, który dzięki swojemu unikalnemu kształtowi miseczki może pozostawać w ciele kobiety podczas stosunku w przeciwieństwie do standardowych kubeczków. Nie sprawdzi się on natomiast u dziewic, a także podczas uprawiania sportu.

     Dostępne są także kubeczki wersji kompaktowej, np. Lily Cup Compact A, składany, dzięki czemu zmieści się nawet w malutkiej torebce.

     W jaki sposób dbać o kubeczek menstruacyjny?

     Po każdej miesiączce należy poddać go sterylizacji, tj. umieścić w garnku z wrzącą wodą i gotować przez 3-4 minuty, a następnie schłodzić. Po każdym opróżnieniu warto opłukać go pod bieżącą wodą. Opcjonalnie można także zastosować irygator do kubeczka menstruacyjnego.

     Stosować można również specjalne żele czy chusteczki dezynfekujące oraz protektory umożliwiające higieniczną aplikację i usunięcie kubeczka. Zarówno chusteczki jak i protektory mogą okazać się szczególnie pomocne w sytuacjach, gdy warunki higieniczne są ograniczone, na przykład w publicznych toaletach lub na kempingach. Produkty te są delikatne dla skóry i w pełni bezpieczne.

     Pozostaw komentarz

     GrandNode- Powered by nopCommerce
     back to top
     Filtry